Stacja Literatura 22: “Lekcja języka poetyckiego dla dzieci”

Podobnie jak przed rokiem w ramach Stacji Literatura zaplanowano “Lekcję języka poetyckiego”. Tym razem adresatem porannych zajęć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim. Lekcję dla nich poprowadzi Justyna Bargielska wraz z córką Rozalią, bohaterką książki Siedem przygód Rozalii Grozy. Wspierać je będą Anna Makowska-Kowalczyk oraz Kazio Sponge.

 

BL Img 2017.08.09 Stacja Literatura 22 Lekcja języka poetyckiego dla dzieci__biuletyn_www

 

Podobnie jak przed rokiem w ramach Stacji Literatura zaplanowano “Lekcję języka poetyckiego”. Tym razem adresatem porannych zajęć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stroniu Śląskim. Lekcję dla nich poprowadzi Justyna Bargielska wraz z córką Rozalią, bohaterką książki Siedem przygód Rozalii Grozy. Wspierać je będą Anna Makowska-Kowalczyk oraz Kazio Sponge.

 

Przy okazji premiery książki Aleksander Nawarecki zwracał uwagę, że “urok i siła tej opowieści łączy się z mieszaniem porządków: z jednej strony mamy bogactwo realistycznych szczegółów niby z powieści obyczajowej dla dorastających dziewcząt, a z drugiej – tytułowe ‘przygody’, więc zdarzenia niezwykłe, ocierające się o cudowność (np. mówiące zwierzęta) i ‘awanturę'”.

 

Justyna Bargielska świadomie i niezwykle sprawnie wykorzystuje też współczesny, codzienny język, ale swoją książką komentuje również problemy współczesności. Pojawiają się w przygodach Rozalii wątki związane z emigracją, patriotyzmem, terroryzmem, o którym zaczyna się uczyć już dzieci w szkołach, czy z tożsamością.

 

Anna Makowska-Kowalczyk i Kazio Sponge znani są najmłodszym czytelnikom Biurowych książek. Sześcioletni chłopiec wykonany z gąbki, z zaawansowaną wadą wymowy, “celebryta”, dżentelmen, grający na cymbałkach i papierowej gitarze, wraz z “mamą”, aktorką Teatru Lalek we Wrocławiu, byli m.in. gośćmi wakacyjnego Portu Literackiego w Stroniu Śląskim w 2015 roku.

 

Oficjalna strona Stacji Literatura 22
STRONA

 

Dołącz do wydarzenia na FB
WYDARZENIE

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii