Stacja Literatura 22: “Muzyka słowa”

Podobnie jak przed rokiem, kiedy Ryszard Krynicki wraz z formacją RARA zaprezentował wiersze z debiutanckiej książki, każdy dzień w Stacji Literatura 22 zakończy się specjalnym występem.

 

Stacja_Literatura_GRAFIKI__2017.07.12 Muzyka słowa__biuletyn_www

 

Festiwal Biura Literackiego przed rokiem wyprowadził się z Wrocławia i osiadł w Stroniu Śląskim oraz Siennej, gdzie zameldowanych jest zaledwie 25 mieszkańców. Nowa formuła imprezy okazała się wielkim sukcesem. W czasach, gdy w każdym dużym mieście w Polsce odbywa się po kilka festiwali literackich, a czytelnicy udający się na nie mają często do pokonania tylko kilka przystanków, do bardzo kiepsko skomunikowanych, graniczących z Czechami miejscowości zdecydowało się wybrać prawie pół tysiąca osób z trzydziestu krajów.

 

Źródłem sukcesu najstarszej polskiej imprezy literackiej jest znowu program wydarzeń, radykalnie różniący się od coraz bardziej upodabniających się do siebie festiwali. Podobnie jak przed rokiem każdy dzień w Stacji Literatura 22 zakończy się specjalnym występem. Pierwszego dnia wiersze z tomu W, nagrodzonego Nagrodą im. Szymborskiej oraz Nagrodą “Odry”, w towarzystwie Ola Walickiego zaprezentuje Marcin Sendecki. Drugiego dnia tegoroczny laureat Nagrody Silesius za całokształt twórczości Andrzej Sosnowski wykona wraz z zespołem The Chain Smokers Trawers.

 

Projekt “Muzyka słowa” to występy autorów, którzy od lat współtworzą festiwal Biura Literackiego, są niekwestionowanymi autorytetami i mistrzami poetyckimi dla początkujących autorów, będących w nowej formule festiwalu głównymi uczestnikami. Przed rokiem bohaterem “Muzyki słowa” był Ryszard Krynicki. Jego występ to jedno z najważniejszych wydarzeń w 22-letniej historii imprezy. Organizatorzy liczą, że tegoroczne występy będą równie niezwykłe – jak pamiętne czytania w Porcie Literackim z udziałem Kormoranów, Indigo Tree czy Pustek.

 

Oficjalna strona Stacji Literatura 22
Dołącz do wydarzenia na FB
Zobacz festiwalowy trailer

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii