Rusza nabór do Pracowni Stacji Literatura 24

Niecały miesiąc po zakończeniu Stacji Literatura 23 Biuro Literackie ogłasza nabór do pierwszych ośmiu pracowni Stacji Literatura 24, które zostały zaplanowane między 12 a 15 września 2019 roku w Siennej i Stroniu Śląskim.

 

BL_Info_2018.10.04_Rusza_nabor_do_Pracowni_Stacji_Literatura_24__www_top

 

Niecały miesiąc po zakończeniu Stacji Literatura 23 Biuro Literackie ogłasza nabór do pierwszych ośmiu pracowni Stacji Literatura 24, które zostały zaplanowane między 12 a 15 września 2019 roku w Siennej i Stroniu Śląskim.

 

Tym razem na zajęcia przeznaczone zostaną cztery dni, a ich łączny czas będzie nie krótszy niż siedem godzin. Dostępne są już też informacje o prowadzących warsztaty, tematach zajęć oraz nagrodach i wyróżnieniach, na jakie mogą liczyć uczestnicy.

 

Można już przesyłać zgłoszenia do sześciu grup:

 

PRACOWNIA KRYTYCZNA: Krytyk z uczelni

PRACOWNIA OPOWIEŚCI: Debiuty prozą

PRACOWNIA pierwszej książki: Debiuty poetyckie laureatów projektów

PRACOWNIA po debiucie: Drugi i kolejny tom poetycki

PRACOWNIA przekładowa: Nowe głosy z Europy

PRACOWNIA TWÓRCZA: 14. Połów. Poetyckie debiuty 2019

 

Osoby, które nie znajdą się w wąskim finale Pracowni opowieści oraz Pracowni twórczej, zostaną wyróżnione zaproszeniem do udziału w zajęciach w ramach dwóch grup:

 

PRACOWNIA OTWARTA PROZĄ: Przed debiutem prozatorskim

PRACOWNIA OTWARTA WIERSZEM: Przed debiutem poetyckim

 

W ostatniej edycji festiwalu napłynęło blisko pół tysiąca zgłoszeń, a do udziału w zajęciach zaproszonych zostało dwieście osób. O sukcesie inicjatywy świadczą opinie, w których chwalone były: „Wspaniały klimat i formuła zajęć”.

 

Laureaci projektów realizowanych w ramach pracowni wydają książki i odnoszą sukcesy. Wystarczy tylko wspomnieć debiut Agaty Jabłońskiej wyróżniony m.in. Silesiusem, nagrodą im. K. Iłłakowiczówny oraz nominacją do Nagrody Literackiej Gdynia.

 

Efektami ostatniej edycji będą m.in. wydanie czterech książek, a także dalsza współpraca redaktorów Biura z kilkudziesięcioma poetami, prozaikami i tłumaczami. Nietrudno zauważyć, że zajęcia mają wpływ na pojawienie się ciekawych zjawisk, osobowości i nurtów na mapie najnowszej literatury.

 

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmowane są poprzez formularz (link poniżej) do 28 lutego 2019 roku. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z deklaracją udziału w zajęciach w Siennej w ramach pracowni Stacji Literatura 24.

 

Szczegółowe informacje dotyczące każdej z pracowni znajdują się na stronach poszczególnych projektów w portalu Biura Literackiego. Podstawami do zakwalifikowania będą: kompletnie wypełniony formularz zgłoszenia zgodny z wytycznymi dla danej pracowni oraz opłata organizacyjna.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Formularz

inne wiadomości z kategorii