Wydaj książkę w Biurze Literackim

Jesteś prozaikiem, tłumaczem, poetą przed debiutem lub po nim? Skończyłeś właśnie pracę nad książką i szukasz wydawcy? Prześlij swój maszynopis i weź udział między 12 a 15 września roku w Pracowniach Stacji Literatura 24, towarzyszących najstarszemu polskiemu festiwalowi literackiemu, który od 2016 roku rezyduje na granicy polsko-czeskiej w Stroniu Śląskim i Siennej.

 

BL_Info_2019.01.17_Wydaj_ksiazke_w_Biurze_Literackim__www_top

 

Jesteś prozaikiem, tłumaczem, poetą przed debiutem lub po nim? Skończyłeś właśnie pracę nad książką i szukasz wydawcy? Prześlij swój maszynopis i weź udział między 12 a 15 września roku w Pracowniach Stacji Literatura 24, towarzyszących najstarszemu polskiemu festiwalowi literackiemu, który od 2016 roku rezyduje na granicy polsko-czeskiej w Stroniu Śląskim i Siennej. Tym razem na zajęcia przeznaczone zostaną cztery dni.

 

Można już przesyłać zgłoszenia do sześciu projektów:

 

PRACOWNIA KRYTYCZNA: Krytyk z uczelni

PRACOWNIA OPOWIEŚCI: Debiuty prozą

PRACOWNIA pierwszej książki: Debiuty poetyckie laureatów projektów

PRACOWNIA po debiucie: Drugi i kolejny tom poetycki

PRACOWNIA przekładowa: Nowe głosy z Europy

PRACOWNIA TWÓRCZA: 14. Połów. Poetyckie debiuty 2019

 

Osoby, które nie znajdą się w wąskim finale Pracowni opowieści oraz Pracowni twórczej, zostaną wyróżnione zaproszeniem do udziału w zajęciach w ramach dwóch grup:

 

PRACOWNIA OTWARTA PROZĄ: Przed debiutem prozatorskim

PRACOWNIA OTWARTA WIERSZEM: Przed debiutem poetyckim

 

W ostatniej edycji festiwalu napłynęło blisko pół tysiąca zgłoszeń, a do udziału w zajęciach zaproszonych zostało dwieście osób. O sukcesie inicjatywy świadczą opinie, w których chwalone były: „Wspaniały klimat i formuła zajęć”. Laureaci projektów realizowanych w ramach pracowni wydają książki i odnoszą sukcesy. Wystarczy tylko wspomnieć debiut Agaty Jabłońskiej wyróżniony m.in. Silesiusem, nagrodą im. K. Iłłakowiczówny oraz nominacją do Nagrody Literackiej Gdynia.

 

Efektami ostatniej edycji będą m.in. wydanie czterech książek, a także dalsza współpraca redaktorów Biura z kilkudziesięcioma poetami, prozaikami i tłumaczami. Nietrudno zauważyć, że zajęcia mają wpływ na pojawienie się ciekawych zjawisk, osobowości i nurtów na mapie najnowszej literatury. Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmowane są poprzez formularz (link poniżej) do 28 lutego 2019 roku.

 

Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z deklaracją udziału w zajęciach w Siennej w ramach Pracowni Stacji Literatura 24. Szczegółowe informacje dotyczące każdej z pracowni znajdują się na podanych poniżej stronach internetowych. Podstawami do zakwalifikowania będą: kompletnie wypełniony formularz zgodny z wytycznymi dla danej pracowni oraz w przypadku wybranych pracowni opłata organizacyjna.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Formularz

inne wiadomości z kategorii