Ostatnia Stacja

Tegoroczna edycja Stacji Literatura zaplanowana został dokładnie w dwudziestą piątą rocznicę pierwszej edycji imprezy. Podczas festiwalu odbywającego się pod hasłem „Ostatnia Stacja” zaprezentowana zostanie twórczość czterdziestki piątki twórczyń i twórców, w tym pięciu osób z zagranicy. Swoją premierę będą mieć dwadzieścia trzy książki. Zaplanowano dwadzieścia cztery wydarzenia i trzy koncerty. Odbędzie się sześćdziesiąt osiem zajęć warsztatowych w siedemnastu grupach. Młodzież ze Stronia Śląskiego przyzna swoją nagrodę „Po Stronie wiersza” i weźmie udział w „Lekcjach języka poetyckiego”. Finał będzie mieć też siedem projektów wydawniczych. Ponadto poznamy laureatkę bądź laureata czwartej edycji konkursu „Wiersze i opowiadania doraźne”, który w tym roku dedykowany jest twórczości Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza.

Główne wydarzenia odbywać się będą tradycyjnie w Stroniu Śląskim w byłej stacji kolejowej. Zainauguruje je w czwartek 24 czerwca o 12:00 czytanie laureatów i laureatek ubiegłorocznego „Połowu. Poetyckich debiutów”. Wystąpią: Sara AKRAM, Tomasz GROMADKA, Karolina KAPUSTA, Julian ROSIŃSKI, Zuzanna STREHL i Nina VOYTALA. Kolejnym wydarzeniem będzie druga odsłona „Klasyki Europejskiej Poezji” w ramach nagrodzonego przez Unię Europejską projektu „European Literary Heritage”. Tym razem dzięki przekładom Bogusławy SOCHAŃSKIEJ, Zbigniewa MACHEJA i Leszka ENGELKINGA poznamy twórczość Mortena NIELSENA, Jána ONDRUŠA oraz Ivana WERNISCHA. Wydarzenie z udziałem tłumaczki i tłumaczy wokół książek „Bojownicy bez broni”, „Przełykanie włosa” oraz „Pernambuco” poprowadzą Karol MALISZEWSKI i Joanna ORSKA.

Bardzo ciekawie zapowiada się tegoroczny cykl „Muzyka słowa”. Czytania z premierowych książek z muzyką skomponowaną i zagraną na żywo przez Wacława Zimpla odbędą się w ramach czterech osobnych wydarzeń. W każdym z nich zaprezentuje się czwórka twórców – poetycka debiutantka lub debiutant, prozaik albo prozaiczka (w tym gronie także dwie debiutantki), autorka bądź autor mający w dorobku dwie lub więcej książek oraz poetycki mistrz albo mistrzyni. W czwartek o 15:00 usłyszymy Jerzego JARNIEWICZA, Radosława JURCZAKA, Elżbietę ŁAPCZYŃSKĄ i Katarzynę SZWEDĘ, a o 18:00 Annę ADAMOWICZ, Bronkę NOWICKĄ, Agatę PUWALSKĄ i Bohdana ZADURĘ. Przy okazji tych czytań poznamy osiem książek: „Mondo cane”, „Zakłady holenderskie”, „Bestiariusz nowohucki”, „Bosorkę”, „Nebulę”, „Kodeks Pomylonych”, „hakę!” i „Puste trybuny”.

W piątek w tym samym cyklu wystąpią: o 15:00 Agata JABŁOŃSKA, Joanna MUELLER, Marta SOKOŁOWSKA oraz Antonina TOSIEK, natomiast o 18:00 Kacper BARTCZAK, Adam KACZANOWSKI, Michał MYTNIK i Kira PIETREK. Ich książkowe premiery to: „dla moich dziewczyn”, „Hista & her sista”, „Imperium Dzieci”, „storytelling”, „Widoki wymazy”, „Utrata”, „hoodshit (griptape)” oraz „Czeski zeszyt”. Program uzupełni otwierające sobotnie czytanie wydarzenie wokół antologii „Odwrócona strefa” z inspirowanymi twórczością Karpowicza i Różewicza wierszami, opowiadaniami i dramatami. Tego dnia poznamy też „Nowe prozatorskie głosy z Europy”: Addę DJØRUP i Tanję STUPAR-TRIFUNOVIĆ, a także ich książki: „Najmniejszy opór” i „Zegary w pokoju matki”. Spotkanie poprowadzą Kacper BARTCZAK i Bogusława SOCHAŃSKA.

Nowością będą „Rozmowy na torach”, podczas których z autorami i autorkami o ich książkach porozmawiają Jakub SKURTYS i Antonina TOSIEK. Ten sam duet poprowadzi w Siennej „Rozmowy na koniec” – cykl dyskusji poruszających najważniejsze obecnie zagadnienia literackie. W tym samym miejscu odbędą się Pracownie Stacji Literatura. Za projekty wydawnicze dla poetów odpowiedzialni będą: Dawid MATEUSZ i Jakub SKURTYS („Połów. Poetyckie debiuty 2021”), Joanna MUELLER („Pierwsza książka wierszem”), Kacper BARTCZAK („Druga książka wierszem”), Dawid KUJAWA („Trzecia i kolejna książka wierszem”). Projekty dla prozaików przygotowują: Adam KACZANOWSKI i Jakub KORNHAUSER („Połów. Prozatorskie debiuty 2021”), a także Dariusz SOŚNICKI („Pierwsza książka prozą”). Nad projektem „Książka zaangażowana społecznie” czuwać będzie Kira PIETREK.

Zajęcia w „Pracowni otwartej wierszem” poprowadzą: Karol MALISZEWSKI oraz Anna ADAMOWICZ i Radosław JURCZAK. W „Pracowni otwartej prozą” jako prowadzący udział wezmą: Aleksandra GRZEMSKA, Elżbieta ŁAPCZYŃSKA i Marta SOKOŁOWSKA. Po raz trzeci spotkają się księgarze z całej Polski. Tym razem zaplanowano dwa bloki tematyczne: „Nowe języki poezji” oraz „Menadżer z księgarni”. W pierwszym zajęcia poprowadzą Karol MALISZEWSKI, Joanna ORSKA i Jakub SKURTYS. W drugim – Olga BRZEZIŃSKA, Bogusława SOCHAŃSKA oraz Krzysztof ŻWIRSKI. Cały festiwal rozpocznie, a drugi i trzeci dzień zakończy koncert. W środę o 21:00 wystąpi KIRSZENBAUM, w czwartek THE PAU, a w piątek na Wacław ZIMPEL.

Czy Stacja Literatura będzie faktycznie „Ostatnią Stacją”? Organizatorzy uciekają od jednoznacznej odpowiedzi. „To ma być zaakcentowanie wyjątkowości miejsca, w którym festiwal odbywa się już po raz szósty. Tu faktycznie jest ‘Ostatnia Stacja’. Dla jednych tutaj kończą się kolejowe tory. Dla nas zaczynają. Stąd symbolicznie w świat startują kolejni debiutanci, autorki i autorzy. Jeśli sądzić po ich sukcesach, nagrodach i nominacjach, dobrze do tych podróży zostali na tej Stacji przygotowani” – mówi Artur Burszta. Nie da się jednak ukryć, że w sytuacji, gdy festiwal – w dodatku dokładnie dwadzieścia pięć lat po tym, jak odbyła się pierwsza edycja – został pozbawiony trzyletniej dotacji, przyszłość wydarzenia, za sprawą którego do polskiej literatury trafiły takie postaci, jak Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Marta Podgórnik czy Bronka Nowicka, stanęła pod znakiem zapytania.

Wyprowadzka z Wrocławia dała festiwalowi wolność artystyczną, brak zobowiązań wobec sponsorów, a przede wszystkim warunki do rozwoju misji wydarzenia. Przez lata festiwal odbywał się dzięki wsparciu lokalnego samorządu Stronia Śląskiego, Unii Europejskiej w ramach programów Kreatywnej Europy, Fundacji im. Jana Michalskiego ze Szwajcarii i innych międzynarodowych instytucji. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które wsparło i w tym roku Stację Literatura, w poprzednich latach wydatnie pomagało w rozwoju oraz utrzymaniu wydarzenia w tym nietypowym miejscu (Sienna ma jedynie 25 stałych mieszkańców). Odmowa przyznania trzyletniej dotacji oznacza brak stabilizacji dla całorocznego projektu, uniemożliwia też uczestnictwo w międzynarodowych projektach, kooperacjach i platformach, które Biuro Literackie inicjowało.

Może się więc zdarzyć, że „Ostatnia Stacja” zamknie jedną z najważniejszych literackich historii minionych trzech dekad. Ostatni dzień tegorocznej edycji przypadnie dokładnie na pierwszy dzień pierwszej edycji z 1996 roku. W ten sposób wszystkie zamknie się w dokładnie 25 latach. Co może uratować festiwal? Nowy samorządowy partner, który uzna, że zamiast tworzyć od podstaw kolejne wydarzenie, lepiej skorzystać z okazji i pozyskać zarazem „jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich kulturalnych marek”, jak i „jedno z najczęściej nagradzanych polskich wydawnictw”. A może znajdzie się mecenas, który będzie chciał być wizerunkowo łączony z unikatowym w wymiarze międzynarodowym projektem pracy z początkującymi autorami? A może jednak Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przywróci w nowym roku trzyletnie finansowanie?

„To na pewno nie będzie stypa” – deklarują organizatorzy. „Wręcz odwrotnie. Mamy zamiar świętować, cieszyć się z bycia razem, z tego, co udało się nam zbudować w ciągu 25 lat, a szczególnie tych ostatnich, w miejscu, gdzie jest ‘Ostatnia Stacja’”. Niezależnie od tego, czy następny festiwal odbędzie się, czy nie, efektem tych czterech dni będzie kilkanaście nowych książek, które pewnie znowu zdobędą wiele nagród czy wyróżnień, i staną się dowodem na to, że nic nie bierze się z niczego, wszystko ma gdzieś początek. Takim miejscem na pewno w ostatnich latach była stacja kolejowa w Stroniu Śląskim. Chcesz pomóc festiwalowi? Na stronie zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka „Ratujemy Pracownie Stacji Literatura”, która umożliwi realizację warsztatowych zajęć dla ponad 200 poetek i poetów, prozaiczek i prozaików, reportażystów i tłumaczy. Do pełnej kwoty brakuje już coraz mniej!

wydarzenie na fb

dni

godziny

minuty

sekundy

wiadomości

program

  PRACOWNIA DEBIUTÓW POETYCKICH

  Zajęcia dla uczestników konkursu „Połów. Poetyckie debiuty 2021”.

  Grupa Dawida Mateusza

  Uczestnicy: Aleksandra Byrska, Ivan Davydenko, Anouk Herman, Kamil Kawalec, Zofia Kijańska, Marcin Komosa, Oliwka Laskowska, Monika Maciasz, Marta Mitek, Marta Poreda, Andrzej Woźniak

  Grupa Jakuba Skurtysa

  Uczestnicy: Piotr Borkowicz, Victor Ficnerski, Miłosz Fleszar, Bartosz Horyza, Artur Michał Kibiłda, Szymon Kowalski, Patrick Leftwich, Aleksandra Lewandowska-Ferenc, Martyna Pankiewicz-Piotrowska, Marlena Prażmowska, Lula Sarnia, Sieńkowska-Cioch

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  18:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę poetycką.

  Uczestnicy: Sara Akram, Tomek Gromadka, Paweł Harlender, Karolina Kapusta, Kuba Kiraga, Paweł Kusiak, Marlena Niemiec, Piotr Parulski, Klaudia Pieszczoch, Julian Rosiński, Jakub Sęczyk, Zuzanna Strehl, Nina Voytala

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  18:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA DRUGIEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na drugą książkę poetycką.

  Uczestnicy: Szymon Domański, Jadwiga Graboś, Michał Mytnik, Paweł Nowakowski, Jakub Pszoniak, Agata Puwalska, Joanna Stryjecka, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Grzegorz Wołoszyn, Bartłomiej Zdunek

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  18:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA KOLEJNEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na trzecią i kolejną książkę poetycką.

  Uczestnicy: Marcin Mokry, Karolina Sałdecka, Ewa Olejarz, Damian Kowal, Misza Sagi, Robert Utkowski, Tomasz Mielcarek, Barbara Piórkowska, Michał Przyborowski, Grzegorz Ryczywolski, Aleksander Wierny, Mirosław Gabryś, Marta Klubowicz

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  PRACOWNIA DEBIUTÓW PROZATORSKICH

  Zajęcia dla uczestników projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2021″.

  Grupa Jakuba Kornhausera

  Uczestnicy: Marek Baraniecki, Iwona Bassa, Rafał Czech, Marcin Czerniawski, Andrzej Głuszak, Ewa Kohmann, Łukasz Kosik, Patryk Kulpa, Izabela Kwiatkowska, Marta Lipowicz, Radek Medard, Daniel Orzadowski, Olivia Panufnik

  Grupa Adama Kaczanowskiego

  Uczestnicy: Barbara Frączyk, Dominik Kasicki, Zofia Kijańska, Mirosław Kulisz, Agnieszka Kuna, Kinga Ludwik, Piotr Paczkowski, Nina Paśniewska, Wioletta Pomorska-Yang, Izabela Poniatowska, Alicja Sawicka, Joanna Sierżant, Weronika Stencel

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  18:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA
  PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI PROZĄ

  Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę prozatorską.

  Uczestnicy: Andrzej Błażewicz, Marcin Czarnik, Magdalena Dampz, Justyna Hankus, Dariusz Kałan, Jarosław Księżyk, Joanna Pośpiech, Katarzyna Szaulińska, Jacek Świłło, Daniel Tamkun, Jagna Wach, Jakub Wiśniewski, Małgorzata Żebrowska

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  PRACOWNIE OTWARTE WIERSZEM

  Zajęcia dla poetów przed debiutem książkowym.

  Grupa Anny Adamowicz i Radosława Jurczaka

  Uczestnicy: Mateusz Barczyk, Martyna Beskiewicz, Dominika Filipowicz, Gabriela Filipowicz, Aleksandra Górecka, Zuzanna Liśkiewicz, Kacper Młyńczak, Michał Nizgorski, Gustaw Owczarski, Irena Przybylska, Marcin Redkowiak, Martyna Rogacka, Barbara Ślusarczyk, Łukasz Woźniak, Anna Ziębińska

   

  Grupa Karola Maliszewskiego

  Uczestnicy: Łukasz Cabajewski, Agata Dyczko, Karolina Dzięciołowska, Bartłomiej Glaza, Honorata Grzonka, Paweł Jankiewicz, Katarzyna Możejko, Justyna Obara,  Aleksandra Przybysz,  Klaudyna Saczuk,  Barbara Woźniak

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA
  PRACOWNIE OTWARTE PROZĄ

  Zajęcia dla prozaików przed debiutem książkowym.

  Zajęcia dla prozaików przed debiutem książkowym.

  Grupa Aleksandry Grzemskiej

  Uczestnicy: Eliasz Chmiel, Joanna Cybruch, Elżbieta Depta-Wielgos, Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Klein, Małgorzata Kośla, Krzysztof Kouyoumdjian, Iwona Ochodek-Szpak, Izabella Starzec, Barbara Woźniak, Aleksandra  Zieńko

   

  Grupa Elżbiety Łapczyńskiej

  Uczestnicy: Wiktoria Chojnacka, Jakub Grygiel, Miron Kądziela, Agata Ostaszewska-Smykała, Danuta Psuty, Barbara Sinica, Zosia Skrzypulec, Kacper Wańczyk

   

  Grupa Marty Sokołowskiej

  Uczestnicy: Michał Budaki, Karol Bulski, Tomasz Jedoń, Anna Kania, Alicja Kasprowicz, Jadwiga Mielcarek, Patrycja Mierzejewska, Magdalena Narewska

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA
  PRACOWNIA KSIĘGARSKA

  Zajęcia dla uczestników projektu „Nowe języki poezji”.

  18:00 / Jakub SKURTYS, Karol MALISZEWSKI, Joanna ORSKA: Wprowadzenie do zajęć, zapoznanie uczestników, przedstawienie ramowego programu wydarzeń i wstępne rozpoznanie obszarów, które będą szczegółowo omawiane w ramach następnych zajęć, „wstępna mapa” współczesnych problemów i zjawisk poetyckich.

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  więcej
  PROJEKTY SZKOLENIOWE
  21:00
  APARTHOTEL
  AFTER PARTY

  Koncert zespołu Kirszenbaum.

  więcej
  KONCERT
  ROZMOWY NA KONIEC

  Dyskusja.

  Prowadzenie: Jakub SKURTYS i Antonina TOSIEK.

  więcej
  FORUM LITERACKIE
  PRACOWNIA DEBIUTÓW POETYCKICH

  Zajęcia dla uczestników konkursu „Połów. Poetyckie debiuty 2021”.

  Grupa Dawida Mateusza

  Uczestnicy: Aleksandra Byrska, Ivan Davydenko, Anouk Herman, Kamil Kawalec, Zofia Kijańska, Marcin Komosa, Oliwka Laskowska, Monika Maciasz, Marta Mitek, Marta Poreda, Andrzej Woźniak

  Grupa Jakuba Skurtysa

  Uczestnicy: Piotr Borkowicz, Victor Ficnerski, Miłosz Fleszar, Bartosz Horyza, Artur Michał Kibiłda, Szymon Kowalski, Patrick Leftwich, Aleksandra Lewandowska-Ferenc, Martyna Pankiewicz-Piotrowska, Marlena Prażmowska, Lula Sarnia, Sieńkowska-Cioch

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę poetycką.

  Uczestnicy: Sara Akram, Tomek Gromadka, Paweł Harlender, Karolina Kapusta, Kuba Kiraga, Paweł Kusiak, Marlena Niemiec, Piotr Parulski, Klaudia Pieszczoch, Julian Rosiński, Jakub Sęczyk, Zuzanna Strehl, Nina Voytala

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA DRUGIEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na drugą książkę poetycką.

  Uczestnicy: Szymon Domański, Jadwiga Graboś, Michał Mytnik, Paweł Nowakowski, Jakub Pszoniak, Agata Puwalska, Joanna Stryjecka, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Grzegorz Wołoszyn, Bartłomiej Zdunek

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA KOLEJNEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na trzecią i kolejną książkę poetycką.

  Uczestnicy: Marcin Mokry, Karolina Sałdecka, Ewa Olejarz, Damian Kowal, Misza Sagi, Robert Utkowski, Tomasz Mielcarek, Barbara Piórkowska, Michał Przyborowski, Grzegorz Ryczywolski, Aleksander Wierny, Mirosław Gabryś, Marta Klubowicz

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  PRACOWNIA DEBIUTÓW PROZATORSKICH

  Zajęcia dla uczestników projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2021”.

  Grupa Jakuba Kornhausera

  Uczestnicy: Marek Baraniecki, Iwona Bassa, Rafał Czech, Marcin Czerniawski, Andrzej Głuszak, Ewa Kohmann, Łukasz Kosik, Patryk Kulpa, Izabela Kwiatkowska, Marta Lipowicz, Radek Medard, Daniel Orzadowski, Olivia Panufnik

  Grupa Adama Kaczanowskiego

  Uczestnicy: Barbara Frączyk, Dominik Kasicki, Zofia Kijańska, Mirosław Kulisz, Agnieszka Kuna, Kinga Ludwik, Piotr Paczkowski, Nina Paśniewska, Wioletta Pomorska-Yang, Izabela Poniatowska, Alicja Sawicka, Joanna Sierżant, Weronika Stencel

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA
  PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI PROZĄ

  Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę prozatorską.

  Uczestnicy: Andrzej Błażewicz, Marcin Czarnik, Magdalena Dampz, Justyna Hankus, Dariusz Kałan, Jarosław Księżyk, Joanna Pośpiech, Katarzyna Szaulińska, Jacek Świłło, Daniel Tamkun, Jagna Wach, Jakub Wiśniewski, Małgorzata Żebrowska

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA KSIĄŻEK ZAANGAŻOWANYCH SPOŁECZNIE

  Zajęcia dla uczestników konkursu na książki prowokujące dyskusje na najważniejsze tematy społeczno-polityczne.

  Uczestnicy: Małgorzata Budzowska, Katarzyna Byłów, Dudkowiak-Docando, Magdalena Genow, Marta Godlewska, Milo Migacz, Katarzyna Roman-Rawska, Julia Kaffka, Anna Kamińska-Janowicz

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  PRACOWNIE OTWARTE WIERSZEM

  Zajęcia dla poetów przed debiutem książkowym.

  Grupa Anny Adamowicz i Radosława Jurczaka

  Uczestnicy: Mateusz Barczyk, Martyna Beskiewicz, Dominika Filipowicz, Gabriela Filipowicz, Aleksandra Górecka, Zuzanna Liśkiewicz, Kacper Młyńczak, Michał Nizgorski, Gustaw Owczarski, Irena Przybylska, Marcin Redkowiak, Martyna Rogacka, Barbara Ślusarczyk, Łukasz Woźniak, Anna Ziębińska

   

  Grupa Karola Maliszewskiego

  Uczestnicy: Łukasz Cabajewski, Agata Dyczko, Karolina Dzięciołowska, Bartłomiej Glaza, Honorata Grzonka, Paweł Jankiewicz, Katarzyna Możejko, Justyna Obara,  Aleksandra Przybysz,  Klaudyna Saczuk,  Barbara Woźniak

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA
  PRACOWNIE OTWARTE PROZĄ

  Zajęcia dla prozaików przed debiutem książkowym.

  Zajęcia dla prozaików przed debiutem książkowym.

  Grupa Aleksandry Grzemskiej

  Uczestnicy: Eliasz Chmiel, Joanna Cybruch, Elżbieta Depta-Wielgos, Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Klein, Małgorzata Kośla, Krzysztof Kouyoumdjian, Iwona Ochodek-Szpak, Izabella Starzec, Barbara Woźniak, Aleksandra  Zieńko

   

  Grupa Elżbiety Łapczyńskiej

  Uczestnicy: Wiktoria Chojnacka, Jakub Grygiel, Miron Kądziela, Agata Ostaszewska-Smykała, Danuta Psuty, Barbara Sinica, Zosia Skrzypulec, Kacper Wańczyk

   

  Grupa Marty Sokołowskiej

  Uczestnicy: Michał Budaki, Karol Bulski, Tomasz Jedoń, Anna Kania, Alicja Kasprowicz, Jadwiga Mielcarek, Patrycja Mierzejewska, Magdalena Narewska

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA
  PRACOWNIA KSIĘGARSKA

  Zajęcia dla uczestników projektu „Nowe języki poezji”.

  9:00 / Joanna ORSKA: Czego chcą czytelnicy od poezji? Czego chcą poeci od czytelników? Czy można mówić dziś o poetyckich patronatach, liniach i mistrzach – i co taka rozmowa wyjaśnia? Czy poetycki mainstream istnieje i czy ktoś do niego aspiruje? Jaką wartość dla poezji mają różnice światopoglądowe, poetyckie i krytyczne spory i potyczki?

  10:00 / Jakub SKURTYS: „Nowi zagraniczni mistrzowie” – zatarcie atrakcyjności poezji Franka O’Hary, coraz bardziej sceptyczne podejście do Johna Ashbery’ego, rosnące znaczenie surrealizmu i dadaizmu; kult różnych neoawangardowych dykcji zagranicznych, z kluczową rolą Tomaža Šalamuna i poetów lingwistycznych. Czyli: co przyniesie poezji polskiej odwrócenie oczu z Zachodu na Wschód?

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  więcej
  PROJEKTY SZKOLENIOWE
  KLASYKA EUROPEJSKIEJ POEZJI

  Czytanie z książek: Bojownicy bez broni Mortena NIELSENA, Przełykanie włosa Jána ONDRUŠA i Pernambuco Ivana WERNISCHA oraz rozmowa z udziałem tłumaczy: Bogusławy SOCHAŃSKIEJ, Zbigniewa MACHEJA i Leszka ENGELKINGA.

  Prowadzenie: Karol MALISZEWSKI i Joanna ORSKA.

  belka_2

  więcej
  KLASYKA EUROPEJSKIEJ POEZJI
  MUZYKA SŁOWA

  Czytanie z książek: Mondo cane, Zakłady holenderskie, Bestiariusz nowohucki, Bosorka.

  więcej
  MUZYKA SŁOWA
  MUZYKA SŁOWA

  Czytanie z książek: Nebula, Kodeks Pomylonych, haka!, Puste trybuny.

  więcej
  MUZYKA SŁOWA
  21:00
  APARTHOTEL
  AFTER PARTY

  Koncert The Pau.

  więcej
  KONCERT
  ROZMOWY NA KONIEC

  Dyskusja.

  Prowadzenie: Jakub SKURTYS i Antonina TOSIEK.

  więcej
  FORUM LITERACKIE
  PRACOWNIA DEBIUTÓW POETYCKICH

  Zajęcia dla uczestników konkursu „Połów. Poetyckie debiuty 2021”.

  Grupa Dawida Mateusza

  Uczestnicy: Aleksandra Byrska, Ivan Davydenko, Anouk Herman, Kamil Kawalec, Zofia Kijańska, Marcin Komosa, Oliwka Laskowska, Monika Maciasz, Marta Mitek, Marta Poreda, Andrzej Woźniak

  Grupa Jakuba Skurtysa

  Uczestnicy: Piotr Borkowicz, Victor Ficnerski, Miłosz Fleszar, Bartosz Horyza, Artur Michał Kibiłda, Szymon Kowalski, Patrick Leftwich, Aleksandra Lewandowska-Ferenc, Martyna Pankiewicz-Piotrowska, Marlena Prażmowska, Lula Sarnia, Sieńkowska-Cioch

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę poetycką.

  Uczestnicy: Sara Akram, Tomek Gromadka, Paweł Harlender, Karolina Kapusta, Kuba Kiraga, Paweł Kusiak, Marlena Niemiec, Piotr Parulski, Klaudia Pieszczoch, Julian Rosiński, Jakub Sęczyk, Zuzanna Strehl, Nina Voytala

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA DRUGIEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na drugą książkę poetycką.

  Uczestnicy: Szymon Domański, Jadwiga Graboś, Michał Mytnik, Paweł Nowakowski, Jakub Pszoniak, Agata Puwalska, Joanna Stryjecka, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Grzegorz Wołoszyn, Bartłomiej Zdunek

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA KOLEJNEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na trzecią i kolejną książkę poetycką.

  Uczestnicy: Marcin Mokry, Karolina Sałdecka, Ewa Olejarz, Damian Kowal, Misza Sagi, Robert Utkowski, Tomasz Mielcarek, Barbara Piórkowska, Michał Przyborowski, Grzegorz Ryczywolski, Aleksander Wierny, Mirosław Gabryś, Marta Klubowicz

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  PRACOWNIA DEBIUTÓW PROZATORSKICH

  Zajęcia dla uczestników projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2021”.

  Grupa Jakuba Kornhausera

  Uczestnicy: Marek Baraniecki, Iwona Bassa, Rafał Czech, Marcin Czerniawski, Andrzej Głuszak, Ewa Kohmann, Łukasz Kosik, Patryk Kulpa, Izabela Kwiatkowska, Marta Lipowicz, Radek Medard, Daniel Orzadowski, Olivia Panufnik

  Grupa Adama Kaczanowskiego

  Uczestnicy: Barbara Frączyk, Dominik Kasicki, Mirosław Kulisz, Agnieszka Kuna, Kinga Ludwik, Piotr Paczkowski, Nina Paśniewska, Wioletta Pomorska-Yang, Izabela Poniatowska, Alicja Sawicka, Joanna Sierżant, Weronika Stencel

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA
  PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI PROZĄ

  Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę prozatorską.

  Uczestnicy: Andrzej Błażewicz, Marcin Czarnik, Magdalena Dampz, Justyna Hankus, Dariusz Kałan, Jarosław Księżyk, Joanna Pośpiech, Katarzyna Szaulińska, Jacek Świłło, Daniel Tamkun, Jagna Wach, Jakub Wiśniewski, Małgorzata Żebrowska

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA KSIĄŻEK ZAANGAŻOWANYCH SPOŁECZNIE

  Zajęcia dla uczestników konkursu na książki prowokujące dyskusje na najważniejsze tematy społeczno-polityczne.

  Uczestnicy: Małgorzata Budzowska, Katarzyna Byłów, Dudkowiak-Docando, Magdalena Genow, Marta Godlewska, Milo Migacz, Katarzyna Roman-Rawska, Julia Kaffka, Anna Kamińska-Janowicz

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  PRACOWNIE OTWARTE WIERSZEM

  Zajęcia dla poetów przed debiutem książkowym.

  Grupa Anny Adamowicz i Radosława Jurczaka

  Uczestnicy: Mateusz Barczyk, Martyna Beskiewicz, Dominika Filipowicz, Gabriela Filipowicz, Aleksandra Górecka, Zuzanna Liśkiewicz, Kacper Młyńczak, Michał Nizgorski, Gustaw Owczarski, Irena Przybylska, Marcin Redkowiak, Martyna Rogacka, Barbara Ślusarczyk, Łukasz Woźniak, Anna Ziębińska

   

  Grupa Karola Maliszewskiego

  Uczestnicy: Łukasz Cabajewski, Agata Dyczko, Karolina Dzięciołowska, Bartłomiej Glaza, Honorata Grzonka, Paweł Jankiewicz, Katarzyna Możejko, Justyna Obara,  Aleksandra Przybysz,  Klaudyna Saczuk,  Barbara Woźniak

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA
  PRACOWNIE OTWARTE PROZĄ

  Zajęcia dla prozaików przed debiutem książkowym.

  Zajęcia dla prozaików przed debiutem książkowym.

  Grupa Aleksandry Grzemskiej

  Uczestnicy: Eliasz Chmiel, Joanna Cybruch, Elżbieta Depta-Wielgos, Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Klein, Małgorzata Kośla, Krzysztof Kouyoumdjian, Iwona Ochodek-Szpak, Izabella Starzec, Barbara Woźniak, Aleksandra  Zieńko

   

  Grupa Elżbiety Łapczyńskiej

  Uczestnicy: Wiktoria Chojnacka, Jakub Grygiel, Miron Kądziela, Agata Ostaszewska-Smykała, Danuta Psuty, Barbara Sinica, Zosia Skrzypulec, Kacper Wańczyk

   

  Grupa Marty Sokołowskiej

  Uczestnicy: Michał Budaki, Karol Bulski, Tomasz Jedoń, Anna Kania, Alicja Kasprowicz, Jadwiga Mielcarek, Patrycja Mierzejewska, Magdalena Narewska

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA
  PRACOWNIA KSIĘGARSKA

  Zajęcia dla uczestników projektu „Nowe języki poezji”.

  9:00 / Karol MALISZEWSKI: „Czas na debiut” – przegląd twórczości najciekawszych debiutujących autorów i autorek. Dokąd prowadzi nas poezja najmłodszych pokoleń? Dlaczego nie trzeba się obawiać współpracy z młodymi poetami?

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  więcej
  PROJEKTY SZKOLENIOWE
  PRACOWNIA KSIĘGARSKA

  Zajęcia dla uczestników projektu „Menadżer z księgarni”.

  9:00 / Olga BRZEZIŃSKA, Bogusława SOCHAŃSKA, Krzysztof ŻWIRSKI : Wprowadzenie do zajęć, zapoznanie uczestników, przedstawienie ramowego programu wydarzeń. Prezentacja wszystkich uczestników, rozmowa o aktualnych wyzwaniach branżowych i prezentacja wybranych projektów realizowanych przez księgarzy.

  10:00 / Krzysztof ŻWIRSKI: „Programy wsparcia opracowane dla księgarzy” – Program Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Zagraniczne fundusze i granty – przegląd. Korzyści ze współpracy lokalnej i ogólnopolskiej.

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  więcej
  PROJEKTY SZKOLENIOWE
  PRACOWNIA KSIĘGARSKA

  Zajęcia dla uczestników projektu „Nowe języki poezji”.

  Jakub SKURTYS, Karol MALISZEWSKI, Joanna ORSKA: Wspólna dyskusja i podsumowanie. Baza dobrych praktyk.

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  więcej
  PROJEKTY SZKOLENIOWE
  ODWRÓCONA STREFA

  Czytanie z książki Odwrócona strefa.

  Uczestnicy: Sara Akram, Marek Baraniecki, Paweł Bień, Łukasz Cabajewski, Leszek Engelking, Jadwiga Graboś, Tomasz Gromadka, Justyna Hankus, Anouk Herman, Adam Kaczanowski, Karolina Kapusta, Ewa Kohmann, Marcin Komosa, Jakub Kornhauser, Zbigniew Machej, Karol Maliszewski, Nina Manel, Radek Medard, Joanna Mueller, Piotr Parulski, Jakub Pszoniak, Agata Puwalska, Alicja Sawicka, Marta Sokołowska, Dariusz Sośnicki, Katarzyna Szaulińska, Kasia Szweda, Jacek Świłło, Antonina Tosiek, Eryk Walda, Andrzej Woźniak oraz Tymoteusz Karpowicz, Tadeusz Różewicz

  więcej
  ODWRÓCONA STREFA
  NOWE PROZATORSKIE GŁOSY Z EUROPY

  Czytanie z książek Najsłabszy opór Addy DJØRUP i Zegary w pokoju matki Tanji STUPAR-TRIFUNOVIĆ oraz rozmowa z udziałem autorek z Danii oraz Serbii.

  Prowadzenie: Kacper BARTCZAK i Bogusława SOCHAŃSKA.

  belka_2

  więcej
  NOWE PROZATORSKIE GŁOSY Z EUROPY
  MUZYKA SŁOWA

  Czytanie z książek: dla moich dziewczyn, Hista & her sista, Imperium Dzieci, storytelling.

  więcej
  MUZYKA SŁOWA
  MUZYKA SŁOWA

  Czytanie z książek: Widoki wymazy, Utrata, hoodshit (griptape), Czeski zeszyt.

  więcej
  MUZYKA SŁOWA
  21:00
  APARTHOTEL
  KONCERT

  Koncert Wacława ZIMPLA.

  więcej
  AFTER PARTY
  ROZMOWY NA KONIEC

  Dyskusja.

  Prowadzenie: Jakub SKURTYS i Antonina TOSIEK.

  więcej
  FORUM LITERACKIE
  PRACOWNIA DEBIUTÓW POETYCKICH

  Zajęcia dla uczestników konkursu „Połów. Poetyckie debiuty 2021”.

  Grupa Dawida Mateusza

  Uczestnicy: Aleksandra Byrska, Ivan Davydenko, Anouk Herman, Kamil Kawalec, Zofia Kijańska, Marcin Komosa, Oliwka Laskowska, Monika Maciasz, Marta Mitek, Marta Poreda, Andrzej Woźniak

  Grupa Jakuba Skurtysa

  Uczestnicy: Piotr Borkowicz, Victor Ficnerski, Miłosz Fleszar, Bartosz Horyza, Artur Michał Kibiłda, Szymon Kowalski, Patrick Leftwich, Aleksandra Lewandowska-Ferenc, Martyna Pankiewicz-Piotrowska, Marlena Prażmowska, Lula Sarnia, Sieńkowska-Cioch

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę poetycką.

  Uczestnicy: Sara Akram, Tomek Gromadka, Paweł Harlender, Karolina Kapusta, Kuba Kiraga, Paweł Kusiak, Marlena Niemiec, Piotr Parulski, Klaudia Pieszczoch, Julian Rosiński, Jakub Sęczyk, Zuzanna Strehl, Nina Voytala

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA DRUGIEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na drugą książkę poetycką.

  Uczestnicy: Szymon Domański, Jadwiga Graboś, Michał Mytnik, Paweł Nowakowski, Jakub Pszoniak, Agata Puwalska, Joanna Stryjecka, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Grzegorz Wołoszyn, Bartłomiej Zdunek

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA KOLEJNEJ KSIĄŻKI WIERSZEM

  Zajęcia dla uczestników konkursu na trzecią i kolejną książkę poetycką.

  Uczestnicy: Marcin Mokry, Karolina Sałdecka, Ewa Olejarz, Damian Kowal, Misza Sagi, Robert Utkowski, Tomasz Mielcarek, Barbara Piórkowska, Michał Przyborowski, Grzegorz Ryczywolski, Aleksander Wierny, Mirosław Gabryś, Marta Klubowicz

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA POETÓW
  PRACOWNIA DEBIUTÓW PROZATORSKICH

  Zajęcia dla uczestników projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2021”.

  Grupa Jakuba Kornhausera

  Uczestnicy: Marek Baraniecki, Iwona Bassa, Rafał Czech, Marcin Czerniawski, Andrzej Głuszak, Ewa Kohmann, Łukasz Kosik, Patryk Kulpa, Izabela Kwiatkowska, Marta Lipowicz, Radek Medard, Daniel Orzadowski, Olivia Panufnik

  Grupa Adama Kaczanowskiego

  Uczestnicy: Barbara Frączyk, Dominik Kasicki, Zofia Kijańska, Mirosław Kulisz, Agnieszka Kuna, Kinga Ludwik, Piotr Paczkowski, Nina Paśniewska, Wioletta Pomorska-Yang, Izabela Poniatowska, Alicja Sawicka, Joanna Sierżant, Weronika Stencel

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA
  PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI PROZĄ

  Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę prozatorską.

  Uczestnicy: Andrzej Błażewicz, Marcin Czarnik, Magdalena Dampz, Justyna Hankus, Dariusz Kałan, Jarosław Księżyk, Joanna Pośpiech, Katarzyna Szaulińska, Jacek Świłło, Daniel Tamkun, Jagna Wach, Jakub Wiśniewski, Małgorzata Żebrowska

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  09:00
  APARTAMENTY CZARNA GÓRA

  prowadzący

  PRACOWNIA KSIĄŻEK ZAANGAŻOWANYCH SPOŁECZNIE

  Zajęcia dla uczestników konkursu na książki prowokujące dyskusje na najważniejsze tematy społeczno-polityczne.

  Uczestnicy: Małgorzata Budzowska, Katarzyna Byłów, Dudkowiak-Docando, Magdalena Genow, Marta Godlewska, Milo Migacz, Katarzyna Roman-Rawska, Julia Kaffka, Anna Kamińska-Janowicz

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA / PROJEKTY WYDAWNICZE DLA PROZAIKÓW
  PRACOWNIE OTWARTE WIERSZEM

  Zajęcia dla poetów przed debiutem książkowym.

  Grupa Anny Adamowicz i Radosława Jurczaka

  Uczestnicy: Mateusz Barczyk, Martyna Beskiewicz, Dominika Filipowicz, Gabriela Filipowicz, Aleksandra Górecka, Zuzanna Liśkiewicz, Kacper Młyńczak, Michał Nizgorski, Gustaw Owczarski, Irena Przybylska, Marcin Redkowiak, Martyna Rogacka, Barbara Ślusarczyk, Łukasz Woźniak, Anna Ziębińska

   

  Grupa Karola Maliszewskiego

  Uczestnicy: Łukasz Cabajewski, Agata Dyczko, Karolina Dzięciołowska, Bartłomiej Glaza, Honorata Grzonka, Paweł Jankiewicz, Katarzyna Możejko, Justyna Obara,  Aleksandra Przybysz,  Klaudyna Saczuk,  Barbara Woźniak

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA
  PRACOWNIE OTWARTE PROZĄ

  Zajęcia dla prozaików przed debiutem książkowym.

  Zajęcia dla prozaików przed debiutem książkowym.

  Grupa Aleksandry Grzemskiej

  Uczestnicy: Eliasz Chmiel, Joanna Cybruch, Elżbieta Depta-Wielgos, Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Klein, Małgorzata Kośla, Krzysztof Kouyoumdjian, Iwona Ochodek-Szpak, Izabella Starzec, Barbara Woźniak, Aleksandra  Zieńko

   

  Grupa Elżbiety Łapczyńskiej

  Uczestnicy: Wiktoria Chojnacka, Jakub Grygiel, Miron Kądziela, Agata Ostaszewska-Smykała, Danuta Psuty, Barbara Sinica, Zosia Skrzypulec, Kacper Wańczyk

   

  Grupa Marty Sokołowskiej

  Uczestnicy: Michał Budaki, Karol Bulski, Tomasz Jedoń, Anna Kania, Alicja Kasprowicz, Jadwiga Mielcarek, Patrycja Mierzejewska, Magdalena Narewska

  więcej
  PRACOWNIE STACJI LITERATURA
  PRACOWNIA KSIĘGARSKA

  Zajęcia dla uczestników projektu „Menadżer z księgarni”.

  Sobota 9:00 / Olga BRZEZIŃSKA: „Projekt literatura” – od spotkania autorskiego do autorskiego projektu. Zarządzanie projektami w literaturze.

  Sobota 10:00 / Bogusława SOCHAŃSKA: „Patrząc na Zachód” – jakie są różnice między prowadzeniem księgarni w Polsce i w Danii? Jak połączyć sukces ekonomiczny z sukcesem artystycznym proponowanych książek i działań. Księgarnia – sklep z książkami i nie tylko – co jeszcze warto mieć w swojej ofercie.

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  więcej
  PROJEKTY SZKOLENIOWE
  PRACOWNIA KSIĘGARSKA

  Zajęcia dla uczestników projektu „Menadżer z księgarni”.

  18:00 / Olga BRZESIŃSKA, Krzysztof ŻWIRSKI, Bogusława SOCHAŃSKA : Podsumowanie
  Wspólna dyskusja oraz zamknięcie zajęć z udziałem wszystkich prowadzących i uczestników.

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  więcej
  PROJEKTY SZKOLENIOWE

niezbędnik

transport

więcej

miejsca wydarzeń

więcej

baza noclegowa

więcej

info

realizatorzy

więcej

multimedia

więcej

dziennikarze

więcej

wolontariat

więcej

organizatorzy

mecenasi

partnerzy