wywiady / O PISANIU

Zaczynać i kończyć w literaturze

Bartek Zdunek

Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Bartkiem Zdunkiem. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

Biuro Literackie kup książkę na poezjem.pl

Krzysztof Sztafa: O ile się nie mylę – zrzucam tutaj odpowiedzialność na Google – wcześniej nigdzie nie publikowałeś swoich wierszy. „Połów” to zatem dla Ciebie absolutny początek w literackim światku, tak? Powiedz nam, czy jest coś, czego nie wiemy o Twoich dotychczasowych doświadczeniach z pisaniem.

Bartek Zdunek: Wierszy nie publikowałem nigdy. To prawda. Może dlatego, że zacząłem je pisać całkiem niedawno – jakieś trzy, cztery lata temu. W tym sensie są one jednocześnie „młode”, bo świeże (przynajmniej tak chcę o tym myśleć) i „stare”, czy też „dojrzałe”, ponieważ zaczął je pisać trzydziestolatek. Wcześniej zdarzyło mi się publikować ― w „Biurze”, w „Chimerze”, przy okazji wydawnictw związanych z Festiwalem Opowiadanie we Wrocławiu ― ale zawsze było to coś innego niż poezja.

Co do tej pory publikowałeś? Prozę?

Prozę, w formie krótkiego opowiadania, tylko raz. Poza tym, no właśnie, różne rzeczy, bo były to zarówno wywiady, formy eseistyczne, próby spisania wrażeń ze spektaklu teatralnego (bo nie nazwałbym tego recenzją) oraz, przykładowo, tekst o tym, że ośmiornice są super. I nie chodzi o to, że jestem taki multidyscyplinarny, tylko po prostu, jako osoba bez nazwiska, staram się wykorzystać każdą pisarską okazję. Efekty nie są chyba najgorsze.

Pytanie absolutnie zasadnicze w kontekście prezentacji w biBLiotece. Otóż: dlaczego Połów i Biuro Literackie?

Biuro Literackie wydaje dużo poezji, zatem gdzie uderzać, jeśli nie do Was? A Połów, czyli forma konkursu, to chyba dobry pomysł na pierwszą weryfikację wierszy. Nie było we mnie przekonania, że konstrukcja od razu całego tomiku i próby wysyłania go gdzieś to dobra droga, mimo że te wiersze czytało wcześniej kilka osób, których zdanie cenię, i ich oceny były, hm, motywujące. Nawet nie wiem, czy tak się to robi? Jak się wydaje poezję w Polsce?

Najpierw pisze się książkę, wysyła się ją na Połów literacki, a później współpracuje z redaktorami (śmiech). Jak wspominasz ostatni festiwal w Stroniu Śląskim i zajęcia w Pracowni Twórczej? Uważasz, że w czymś Ci one pomogły?

Podstawową zaletą wyjazdów takich jak ten połowowy jest poczucie energetycznego boostu, że tak się wspomogę redbullowym językiem. Spotykasz parę osób, które również piszą wiersze. Nagle podczas rozmów na temat poezji, wierszy, pisania, temat nie musi być poprzedzony jakimś ironicznym wstępem, wzięty w nawias etc. ― co, umówmy się, pośród osób niepiszących jest koniecznym niemal rytuałem, który musi odbębnić piszący zapytany „ej, a Ty co robisz?”

Wspominałeś, że wcześniej publikowałeś prozę. Zresztą w Twoich wierszach czuć taki właśnie dryg narracyjny. Przy okazji Połowu odkryłeś, że w poezji odnajdujesz się jednak lepiej? Że poezja jest formą bardziej pojemną, dającą więcej możliwości?

Tak – piszę „małe prozy”, nawet nie wiem, jak to nazwać. Czasem zastanawiam się, czy one w ogóle różnią się od wierszy. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś to przeczyta i powie „cześć Bartek, różnią się”. Jeśli chodzi zaś o napięcie pomiędzy poezją a prozą, wygląda to tak, że mam cierpliwość pisać wiersze, ale nie mam cierpliwości ich czytać. Z prozą jest dokładnie na odwrót. To jest kwestia jakichś deficytów skupienia. W tym kontekście pisanie wierszy jest łatwiejsze od pisania prozy. Ale to wiersze są narażone na większy wpierdol. Po pierwsze: nikt ich nie czyta, po drugie: jeśli już czyta, to nie rozumie. Po trzecie: jeśli czyta i rozumie, to na ogół wydaje mu się, że pisze lepsze. Pisząc prozę można wzbudzić szacunek nawet nieudaną książką, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto pomyśli: „ale popatrz, ile pracy w to włożył”. Nieudany wiersz jest od razu katastrofą.

W jednym ze swoich tekstów napisałeś, że „poza wierszem nie masz życia”. Czym jest zatem dla Ciebie literatura i – szerzej – pisanie? Zajmowaniem pewnej egzystencjalnej pozycji? Czy raczej po prostu przyjemną, ale niezobowiązującą zajawką?

Poza wierszem jest życie, ale jakie to życie? Żartuję. To chyba Houellebecq powiedział gdzieś, czy napisał, już nie pamiętam, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce, ale kończy po czterdziestce. Podobnie można powiedzieć o literaturze. Prawdziwe życie zaczyna się (jest?) poza literaturą, ale kończy się w literaturze. I trochę tak to wygląda ― w książkach, jeśli dobrze popatrzeć, już jest wszystko. Reszta to zawracanie głowy plus tona ironii. Nie mogę się doczekać tłumaczenia esejów D.F Wallace’a ― jeden z nich jest podobno przeciw ironii. Ciekawe, co opowie David Foster. To taki dziwny pisarz, nie da się go czytać, a i tak czujesz z nim więź, która jest stricte literacka.

Na koniec powiedz nam, proszę, co czytałeś podczas tego lata.

Latem czyta się przeboje, więc czytałem kolejny tom Mojej walki Knausgarda, czytałem Klasztor Prilepina, czytałem również Mróz Bernharda. Chociaż nie ― trochę kłamię, ten Mróz bardziej ze sobą woziłem niż czytałem. Zawsze też staram się czytać coś z filozofii. Tym razem to były Trauma bezkresu Marcina Polaka ― dziwaczna książka oraz Widmontologie nowoczesności Jakuba Momry, które zaczynam po raz sześćdziesiąty, ale muszę skończyć wreszcie, bo podobno widmowo-spektralne analizy  są teraz cool.

Rozumiem. Skoro jesteśmy już przy tym jesteśmy; jaki jest według Ciebie – z perspektywy czytelnika i poety – związek pomiędzy poezją a filozofią? Czy da się mówić o literaturze poza kontekstami filozoficznymi i całym tym arsenałem pojęć, kategorii, typologii? Innymi słowy: podbudowa dyskursywna działa na korzyść czy raczej niekorzyść literatury jako pewnego określonego miejsca, z którego wypowiada się doświadczenie życia i świata?

Dobry prozaik po prostu filozofuje i tyle. Raz lepiej, raz gorzej. To jest kwestia postawy poznawczej wobec świata, która wymusza, zetknięcie się z filozoficznym instrumentarium. Inaczej jest z poezją, ale z poezją musi być inaczej, prawda? A mówiąc poważniej, chodzi o sposób posługiwania się logiką. Proza, pomijając różne eksperymenty, po prostu musi się „trzymać kupy”, żeby coś powiedzieć, żeby przekaz był mocny, żebyśmy mieli poczucie ogarnięcia pewnej całości, które daje przeczytanie dobrej powieści. W poezji te cugle są bardziej popuszczone, i w ogóle chyba nie chodzi o całość, tak mi się wydaję. Podsumowując – filozofia jest wypchanym ptakiem, jak określił ją Harold Bloom. Ale właśnie – niby martwa, lecz nadal stoi na półce i się nie rozkłada. Nie da się od niej uciec.

O AUTORACH

Bartek Zdunek

pochodzi z Nowej Rudy, mieszka w Warszawie. Wyłowiony przez Biuro Literackie w 2016 roku. Autor tomiku wierszy Lato w parku (Fundacja Duży Format, 2018). Poezję i prozę publikował w gazecie i internecie.

Krzysztof Sztafa

Urodzony w 1991 roku. Pochodzi z gór, mieszka w Krakowie. Publikuje w prasie i Internecie. Po godzinach trochę prozaik.  

powiązania

Sprawy zmysłów

utwory / premiery w sieci Bartek Zdunek

Premierowy zestaw wierszy Bartłomieja Zdunka Sprawy zmysłów. Prezentacja w ramach projektu „Druga książka 2020”.

WIĘCEJ

Do siebie

utwory / premiery w sieci Bartek Zdunek

Premierowy zestaw wierszy Bartka Zdunka Do siebie. Prezentacja w ramach projektu „Pierwsza ksiażka 2018”.

WIĘCEJ

Wszystko dla ludzi

wywiady / O KSIĄŻCE Krzysztof Sztafa Marta Podgórnik

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Martą Podgórnik, towarzysząca premierze almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2016, wydanego w Biurze Literackim 6 lutego 2017 roku, a w wersji elektronicznej 25 grudnia 2017 roku.

WIĘCEJ

Wielka rzeka ludzkiej pamięci

wywiady / O KSIĄŻCE Elżbieta Sobolewska Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Elżbietą Sobolewską, towarzysząca premierze książki Pamięć Pétera Nádasa, wydanej w Biurze Literackim 3 kwietnia 2017 roku, a wersji elektronicznej 2 października 2017 roku.

WIĘCEJ

Ciągle z tym samym

wywiady / O PISANIU Adrianna Olejarka Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Adrianną Olejarką. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Rzym jest nudny

wywiady / O PISANIU Julia Mika Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Julią Miką. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Ująłbym to inaczej

wywiady / O KSIĄŻCE Krzysztof Sztafa Kuba Kiraga

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Kubą Kiragą. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Co język ma do roboty

wywiady / O PISANIU Krzysztof Sztafa Sebastian Brejnak

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Sebastianem Brejnakiem. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Mija mi ja

wywiady / O PISANIU Jakub Pszoniak Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Jakubem Pszoniakiem. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Bezpieczna przestrzeń niejasności

wywiady / O PISANIU Krzysztof Sztafa Paula Gotszlich

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Paulą Gotszlich. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Rytm natury, rytm fal

wywiady / O PISANIU Krzysztof Sztafa Paweł Biliński

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Pawłem Bilińskim. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Przypis do wiersza

recenzje / KOMENTARZE Bartek Zdunek

Autorski komentarz Bartka Zdunka w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Arterie i wiadukty

wywiady / O PISANIU Krzysztof Sztafa Robert Jóźwik

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Robertem Jóźwikiem. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Kilka wolt

wywiady / O KSIĄŻCE Dawid Mateusz Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Dawidem Mateuszem, towarzysząca premierze książki Stacja wieży ciśnień, wydanej w Biurze Literackim 26 lipca 2016 roku.

WIĘCEJ

Władza nas z(a)bawi

debaty / ANKIETY I PODSUMOWANIA Krzysztof Sztafa

Głos Krzysztofa Sztafy w debacie „Formy zaangażowania”, towarzyszącej premierze antologii Zebrało się śliny, która ukaże się niebawem w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Niezłomni i złamani

recenzje / IMPRESJE Krzysztof Sztafa

Recenzja Krzysztofa Sztafy towarzysząca premierze Książki o Unie Faruka Šehicia, wydanej w przekładzie Agnieszki Schreier w Biurze Literackim 21 marca 2016 roku.

WIĘCEJ

Podróż wstecz

recenzje / ESEJE Krzysztof Sztafa

Recenzja Krzysztofa Sztafy z książki świat był mój Romana Honeta, która ukazała się 9 lipca 2014 roku na stronie Literatki.com.

WIĘCEJ

Ambiwalentne rozgrywki

recenzje / ESEJE Krzysztof Sztafa

Recenzja Krzysztofa Sztafy z książki moja jest ta ziemia Martyny Buliżańskiej, która ukazała się 13 października 2014 roku na stronie Literatki.com.

WIĘCEJ

"Być adwokatem diabła"

wywiady / O KSIĄŻCE Krzysztof Sztafa Szymon Słomczyński

Z Szymonem Słomczyńskim, autorem książki Nadjeżdża, rozmawia Krzysztof Sztafa.

WIĘCEJ

Wszystko dla ludzi

wywiady / O KSIĄŻCE Krzysztof Sztafa Marta Podgórnik

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Martą Podgórnik, towarzysząca premierze almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2016, wydanego w Biurze Literackim 6 lutego 2017 roku, a w wersji elektronicznej 25 grudnia 2017 roku.

WIĘCEJ

Przyznanie się do winy

recenzje / ESEJE Mateusz Miesiąc

Recenzja Mateusza Miesiąca, towarzysząca premierze almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2016, wydanego w Biurze Literackim 6 lutego 2017 roku, a w wersji elektronicznej 25 grudnia 2017 roku.

WIĘCEJ

Od Be do Zet

recenzje / ESEJE Karol Maliszewski

Recenzja Karola Maliszewskiego towarzysząca premierze almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2016, wydanego w Biurze Literackim 6 lutego 2017 roku, a w wersji elektronicznej 25 grudnia 2017 roku.

WIĘCEJ

Ciągle z tym samym

wywiady / O PISANIU Adrianna Olejarka Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Adrianną Olejarką. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Skądś znamy to uczucie

recenzje / NOTKI I OPINIE Tadeusz Dąbrowski

Komentarz Tadeusza Dąbrowskiego do zestawu wierszy Adrianny Olejarki „Młodzi smutni”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Już rześko

recenzje / KOMENTARZE Adrianna Olejarka

Autorski komentarz Adrianny Olejarki w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Rzym jest nudny

wywiady / O PISANIU Julia Mika Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Julią Miką. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Dom wad

recenzje / ESEJE Kacper Bartczak

Komentarz Kacpra Bartczaka do zestawu wierszy Julii Miki „Wiersze czyszczące”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Benzyna w powietrzu

recenzje / KOMENTARZE Julia Mika

Autorski komentarz Julii Miki w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Ująłbym to inaczej

wywiady / O KSIĄŻCE Krzysztof Sztafa Kuba Kiraga

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Kubą Kiragą. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Policz raz dwa do trzech

recenzje / ESEJE Marta Podgórnik

Komentarz Marty Podgórnik do zestawu wierszy Kuby Kiragi „4 wiersze”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Zaskakująca zbieżność rytmów

recenzje / KOMENTARZE Kuba Kiraga

Autorski komentarz Kuby Kiragi w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Co język ma do roboty

wywiady / O PISANIU Krzysztof Sztafa Sebastian Brejnak

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Sebastianem Brejnakiem. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Kaleczyć się w palec

recenzje / ESEJE Tadeusz Dąbrowski

Komentarz Tadeusza Dąbrowskiego do zestawu wierszy Sebastiana Brejnaka „Kodeina”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Glosa do wiersza “Rytm”

recenzje / KOMENTARZE Sebastian Brejnak

Autorski komentarz Sebastiana Brejnaka w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Mija mi ja

wywiady / O PISANIU Jakub Pszoniak Krzysztof Sztafa

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Jakubem Pszoniakiem. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Przekład wewnętrzny – uwaga wstępna do wierszy Kuby Pszoniaka

recenzje / ESEJE Kacper Bartczak

Komentarz Kacpra Bartczaka do zestawu wierszy Kuby Pszoniaka „Chyba na pewno”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Lux ex Silesia

recenzje / KOMENTARZE Jakub Pszoniak

Autorski komentarz Jakuba Pszoniaka w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Bezpieczna przestrzeń niejasności

wywiady / O PISANIU Krzysztof Sztafa Paula Gotszlich

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Paulą Gotszlich. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Rewolwerowiec

recenzje / ESEJE Tadeusz Dąbrowski

Komentarz Tadeusza Dąbrowskiego do zestawu wierszy Pauli Gotszlich „Armia płacze”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Poza granicami prawdy

recenzje / KOMENTARZE Paula Gotszlich

Autorski komentarz Pauli Gotszlich w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Rytm natury, rytm fal

wywiady / O PISANIU Krzysztof Sztafa Paweł Biliński

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Pawłem Bilińskim. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

najokrutniejszy miesiąc to jednak grudzień

recenzje / ESEJE Marta Podgórnik

Komentarz Marty Podgórnik do zestawu wierszy Pawła Bilińskiego „Ciepłe miejsca”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Algorytmy

recenzje / KOMENTARZE Paweł Biliński

Autorski komentarz Pawła Bilińskiego w ramach cyku „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Bartek Zdunek i jego melodyjne geodezje

recenzje / ESEJE Kacper Bartczak

Komentarz Kacpra Bartczaka do zestawu wierszy Bartka Zdunka „Sól z ziemi”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Przypis do wiersza

recenzje / KOMENTARZE Bartek Zdunek

Autorski komentarz Bartka Zdunka w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Arterie i wiadukty

wywiady / O PISANIU Krzysztof Sztafa Robert Jóźwik

Rozmowa Krzysztofa Sztafy z Robertem Jóźwikiem. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Powtarzam cicho kilka zdań

recenzje / ESEJE Marta Podgórnik

Komentarz Marty Podgórnik do zestawu wierszy Roberta Jóźwika „Tylko psy i satelity”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ

Miejskie obsesje

recenzje / KOMENTARZE Robert Jóźwik

Autorski komentarz Roberta Jóźwika w ramach cyklu „Historia jednego wiersza”. Prezentacja w ramach cyklu tekstów zapowiadających almanach Połów. Poetyckie debiuty 2016, który ukaże się w Biurze Literackim.

WIĘCEJ